Reklama

Kronika religijna (15-21 I)

23.01.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Do kwietnia zakończy się pierwszy diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II - poinformował prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kard. José Saraiva Martins nie podał konkretnej daty; media spekulują, że chodzi o 2 kwietnia: rocznicę śmierci Papieża. Po etapie diecezjalnym proces poprowadzi wspomniana Kongregacja.
  • Decyzję o autolustracji polskich biskupów z zadowoleniem przyjął watykański sekretarz stanu. W rozmowie z dziennikarzami przy okazji poświęcenia kaplicy w siedzibie Akcji Katolickiej w Rzymie kard. Tarcisio Bertone przyznał, że "deficyt komunikacji" może się okazać "szkodliwy i zabójczy", bo uniemożliwia "podjęcie dojrzałych i umotywowanych decyzji". Sekretarz stanu zwrócił uwagę na potrzebę prawdziwości dokumentów. "Należy mieć rozeznanie i wiedzieć, które są autentyczne, a które wymyślone, spreparowane, a więc służące strategii...
5818

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]