Reklama

Kronika religijna (15-21 I)

Kronika religijna (15-21 I)

23.01.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Do kwietnia zakończy się pierwszy diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II - poinformował prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kard. José Saraiva Martins nie podał konkretnej daty; media spekulują, że chodzi o 2 kwietnia: rocznicę śmierci Papieża. Po etapie diecezjalnym proces poprowadzi wspomniana Kongregacja.
  • Decyzję o autolustracji polskich biskupów z zadowoleniem przyjął watykański sekretarz stanu. W rozmowie z dziennikarzami przy okazji poświęcenia kaplicy w siedzibie Akcji Katolickiej w Rzymie kard. Tarcisio Bertone przyznał, że "deficyt komunikacji" może się okazać "szkodliwy i zabójczy", bo uniemożliwia "podjęcie dojrzałych i umotywowanych decyzji". Sekretarz stanu zwrócił uwagę na potrzebę prawdziwości dokumentów. "Należy mieć rozeznanie i wiedzieć, które są autentyczne, a które wymyślone, spreparowane, a więc służące strategii...
5818

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]