Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

30.01.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • W Watykanie ogłoszono pierwszą encyklikę Benedykta XVI (25 stycznia). Komentarze do encykliki zamieszczamy na stronach 1 i 8.
  • Jedność chrześcijan stanowiła główny przedmiot rozważań Benedykta XVI przed modlitwą "Anioł Pański" (22 stycznia). Po modlitwie Benedykt XVI pozdrowił Gwardię Szwajcarską, która w tym dniu rozpoczęła obchody 500-lecia. Papież odprawił dla Gwardzistów i ich rodzin Mszę w Kaplicy Sykstyńskiej.
  • Nieszporami z udziałem Papieża w Bazylice św. Pawła za Murami zakończył się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (25 stycznia). Benedykt XVI nawiązał do encykliki ogłoszonej kilka godzin wcześniej: na prawdzie, że "Bóg jest miłością, opiera się trwała skała całej wiary Kościoła" - zaznaczył. "W szczególności opiera się na niej cierpliwe poszukiwanie pełnej jedności wszystkich uczniów Chrystusa: gdy wpatrujemy się w tę prawdę,...
8412

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]