Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

29.05.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Prowadźcie ludzi wciąż od nowa do tajemnicy Eucharystii, pomagajcie im, wychodząc od niej, nieść światu pokój Chrystusa - z tym apelem Benedykt XVI zwrócił się do 21 nowych księży diecezji rzymskiej, którym udzielił święceń 15 maja podczas porannej Mszy św. w Bazylice Św. Piotra. Wśród nowych kapłanów, którzy pracować będą w diecezji stołecznej, jest siedmiu Włochów, pozostali pochodzą z Irlandii, Urugwaju, Nigerii, Kostaryki, Rumunii, Boliwii, Peru, Kenii i Angoli. Był to pierwszy obrzęd udzielenia święceń kapłańskich przez Benedykta XVI.
  • Po uroczystości, z 20-minutowym opóźnieniem, Papież pojawił się w oknie swego apartamentu, by tradycyjnie odmówić z wiernymi modlitwę “Regina Coeli". Swoje przemówienie rozpoczął od usprawiedliwienia: “Przede wszystkim proszę o wybaczenie mi poważnego spóźnienia! Miałem łaskę wyświęcić dziś, w uroczystość Ducha...
8923

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]