Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

27.02.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Po raz pierwszy od powrotu ze szpitala Jan Paweł II osobiście odczytał rozważania i poprowadził niedzielną modlitwę “Anioł Pański". “Eucharystia jest źródłem, z którego komunia łącząca członki mistycznego Ciała Chrystusa czerpie ciągle nową siłę" - powiedział Papież. W tej perspektywie pełnej wymowy nabiera szczególne zadanie powierzone Piotrowi i jego następcom: “posługa Piotrowa jest zasadniczo służbą jedności Kościoła"; “Paś baranki moje. Paś owce moje" - przypomniał Jan Paweł II słowa Jezusa. “Szczególnie żywo odczuwam w sercu to zaproszenie Jezusa, kiedy kontempluję Tajemnicę eucharystyczną" - podkreślił Papież.
  • W sobotę zakończyły się rekolekcje wielkopostne dla Papieża i Kurii Rzymskiej. Bp Renato Corti z Novary ostatnie rozważanie wygłosił podczas Mszy w Bazylice Watykańskiej. Jan Paweł II po raz pierwszy w historii pontyfikatu nie uczestniczył w tej...
9012

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]