Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Trwa wizyta ad limina Apostolorum biskupów z Polski. Papież przyjął drugą ich grupę pod przewodnictwem abp. Stanisława Dziwisza. Metropolita krakowski wykluczył możliwość ogłoszenia beatyfikacji Karola Wojtyły podczas wizyty Benedykta XVI w Polsce, “bowiem Papież należy do całego świata". Ujawnił przy tym, że pielgrzymka papieska odbędzie się prawdopodobnie 10-11 czerwca 2006 (szczegółową relację z wizyty ad limina zamieścimy w przyszłym numerze).
  • Adwent jest czasem, gdy chrześcijanie powinni obudzić w swoich sercach nadzieję na to, że z Bożą pomocą mogą odnowić świat - powiedział Benedykt XVI podczas modlitwy “Anioł Pański" w pierwszą niedzielę nowego roku liturgicznego (27 października). Papież mówił o radości towarzyszącej oczekiwaniu Bożego Narodzenia, która “w jakimś stopniu udziela się całemu społeczeństwu". Przypomniał za soborową konstytucją “Gaudium...
7942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]