Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Pierwszy w tym roku “Anioł Pański" w Castel Gandolfo (31 lipca): Benedykt XVI odniósł się do zapowiedzi IRA, która wyrzekła się przemocy na rzecz metod pokojowych. “To dobra wiadomość, kontrastująca z bolesnymi wydarzeniami, których codziennie jesteśmy świadkami w tak wielu częściach świata i która słusznie wzbudziła zadowolenie i nadzieję na tej wyspie i w całej wspólnocie międzynarodowej" - powiedział Papież (zob. też “Kościół w świecie"). Rozważania poświęcił zbliżającym się Światowym Dniom Młodzieży. Benedykt XVI zaprosił do duchowego uczestnictwa wszystkich młodych, także tych, którzy nie mogą przyjechać do Kolonii. Papież wspomniał również o rocznicy Powstania Warszawskiego (zob. “Kościół w Polsce").
  • Bóg jest ostoją ufności człowieka - głosi Psalm 125, który był tematem katechezy Papieża podczas środowej audiencji ogólnej (3 sierpnia). Benedykt XVI...
9318

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]