Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

23.05.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Podczas niedzielnej liturgii Jan Paweł II kanonizował sześcioro błogosławionych. Nowymi świętymi zostali: włoski kapłan Alojzy Orione (1872-1940) - założyciel kilku męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych oraz świeckiej rodziny oriońskiej; włoski kapłan Hanibal Maria Di Francia (1851-1927) - opiekun ubogich i potrzebujących, założyciel rogacjonistów; hiszpański kapłan Józef Manyanet y Vives (1833--1901) - założyciel kilku zgromadzeń zakonnych, szerzących cześć do Najświętszej Rodziny z Nazaretu; włoska zakonnica Paula Elżbieta Cerioli (1816-65) - założycielka Instytutu Córek św. Rodziny, która po śmierci męża i czworga dzieci poświęciła się opiece nad ubogimi i potrzebującymi rodzinami; libański mnich Nimatullah Kassab al-Hardini (1808-58) - czciciel Najświętszego Sakramentu oraz włoska lekarka Joanna Beretta Molla (1922-62), która zmarła tydzień po urodzeniu czwartego dziecka...
8130

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]