Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

07.11.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Pamięć o chrześcijańskich korzeniach kontynentu oznacza korzystanie z dziedzictwa duchowego, które pozostaje fundamentalne dla przyszłego rozwoju Unii Europejskiej - powiedział Jan Paweł II przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański". Wobec kilkunastu tysięcy pielgrzymów Papież nawiązał do podpisanego 29 października w Rzymie Traktatu Konstytucyjnego UE: “Był to wysoce znaczący moment w budowie »nowej Europy«, na którą wciąż patrzymy z ufnością. To najnowszy etap drogi, która będzie jeszcze długa i okazuje się coraz bardziej zobowiązująca" - powiedział. Jan Paweł II przypomniał, że Stolica Apostolska opowiada się za zjednoczeniem Europy na fundamencie wspólnych wartości, które należą do jej historii.
  • Jan Paweł II przyjął na audiencji premiera Marka Belkę. Szefowi polskiego rządu towarzyszyli członkowie delegacji, która dzień wcześniej uczestniczyła w...
8008

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]