Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

05.09.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O znaczeniu męczeństwa za wiarę mówił Jan Paweł II przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" w Castel Gandolfo. Nawiązując do wspomnienia śmierci św. Jana Chrzciciela, Papież przypomniał, że męczeństwo jest “najwyższym świadectwem o prawdzie moralnej". Choć niewielu wezwanych jest do złożenia najwyższej ofiary, jednak “istnieje także obowiązek świadectwa, które wszyscy chrześcijanie winni być gotowi składać każdego dnia, nawet za cenę cierpień i wielkich ofiar". Jan Paweł II przyznał, że “trzeba czasem heroizmu, by nie poddawać się w życiu codziennym trudnościom i kompromisom". Wspomniał tych, którzy w ubiegłym stuleciu padli ofiarą nienawiści religijnej w Europie oraz tych, którzy i dziś ze względu na wyznawaną wiarę poddawani są ciężkim próbom.
  • Zwracając się do rodaków Jan Paweł II pozdrowił pielgrzymkę Romów na Jasną Górę. “Dziękuję im za...
9476

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]