Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

04.07.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Spotkanie z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I zapowiedział Jan Paweł II w rozważaniach przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański". Honorowy zwierzchnik światowego prawosławia uczestniczyć będzie w uroczystościach ku czci świętych Piotra i Pawła, patronów Stolicy Apostolskiej. 29 czerwca, podczas sprawowanej przez Papieża na Placu św. Piotra Mszy, Bartłomiej I wygłosi kazanie oraz wspólnie z Janem Pawłem II odmówi wyznanie wiary. Papież zaznaczył, że wraz ze swym gościem chce wspólnie uczcić historyczne spotkanie “naszych czcigodnych poprzedników, Papieża Pawła VI i Patriarchy Atenagorasa I, którzy 40 lat temu wymienili niezapomniany uścisk braterstwa i pokoju w Jerozolimie". Spotkanie odbędzie się także w 40-lecie ogłoszenia soborowego Dekretu o ekumenizmie.
  • Tradycja wizyt delegacji - Patriarchatu Ekumenicznego w Rzymie z okazji...
8277

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]