Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

29.08.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" w Castel Gandolfo Jan Paweł II zapowiedział, że przekaże ikonę Matki Bożej Kazańskiej Rosyjskiemu Kościołowi Prawosławnemu. Podczas audiencji generalnej w środę, 25 sierpnia, Papież odprawi przed ikoną nabożeństwo Liturgii Słowa. Przez następny dzień będzie ona wystawiona w Bazylice św. Piotra. Wieczorem kard. Walter Kasper, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, odprawi tam Mszę, po czym uda się w podróż do Moskwy. Uroczystość przekazania ikony patriarsze Aleksemu II zaplanowano na 28 sierpnia, w prawosławne święto Wniebowzięcia. Do kremlowskiej katedry ma przybyć m.in. prezydent Władimir Putin.
  • Ikona Matki Bożej Kazańskiej - jedna z najbardziej czczonych w Rosji - zaginęła w latach 20. ubiegłego wieku, po dojściu komunistów do władzy. W latach 70. pewien jezuita kupił obraz na...
8726

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]