Kronika religijna
- Na potrzebę rozwijania formacji liturgicznej zwrócił uwagę Jan Paweł II w liście apostolskim na 40. rocznicę ogłoszenia soborowej Konstytucji o liturgii. Odnowa liturgiczna zainspirowana Soborem Watykańskim II “jest przykładem, jak można połączyć normy zapewniające liturgii jej tożsamość z twórczym dostosowywaniem do potrzeb różnych regionów i kultur" - napisał Papież. Jednocześnie przestrzegł przed nadużyciami sprzecznymi z duchem Soboru. W formacji liturgicznej “powinno się zwracać uwagę na to, aby poczucie tajemnicy przenikało sumienia i aby wszyscy czuli się aktywnymi uczestnikami zgromadzeń liturgicznych" - podkreślił Jan Paweł II, zachęcając chrześcijan do “kultywowania chwil milczenia". Papież postuluje również wprowadzanie świeckich w brewiarzową Liturgię Godzin.
- O pilnej potrzebie dialogu i współpracy między wielkimi religiami, zwłaszcza...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
298,80 zł 99 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]