Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.01.2022
Czyta się kilka minut
4–10 stycznia
D

DEZINFORMACJA

Z Facebooka zniknął profil Konfederacji: zdaniem portalu partia dezinformowała odbiorców w sprawie COVID-19 i publikowała „treści bezpośrednio atakujące inne osoby na podstawie tzw. cech chronionych, takich jak narodowość czy orientacja seksualna”. „Cyfrową cenzurę” skrytykował premier Morawiecki.

EKSPERYMENT

Poglądy zbliżone do Konfederacji prezentuje małopolska kurator Barbara Nowak, nazywająca szczepienia na COVID-19 „eksperymentem” – w tym przypadku premier Morawiecki jest ponoć zwolennikiem jej odwołania.

GŁUPOTA

Dymisji może być więcej, skoro ambasador RP w Czechach, krytykujący nasz rząd za spór o Turów, nie jest odosobniony w ocenie polityki Polski. „Poprawki w prawie IPN, które dotyczą badań historyków, to jedne z najgłupszych, jakie kiedykolwiek pojawiły się w prawie” – powiedział pełnomocnik rządu ds. kontaktów z diasporą żydowską Jarosław Marek Nowak, w rozmowie z „Jewish Daily”. Dodał, że Polska „w pewnym momencie” będzie musiała zrobić coś w kwestii zwrotu mienia żydowskiego.

WPŁYW

Najbardziej wpływowym Polakiem jest Donald Tusk – wynika z plebiscytu „Newsweeka” i narracji „Wiadomości” TVP. Na pasku tych ostatnich czytamy o „tuskowym”, które „drenuje kieszenie Polaków”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]