Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.08.2021
Czyta się kilka minut
10–16 sierpnia
P

POGADAMY

„Będziemy podsumowywać okres mojej obecności w rządzie, będziemy też rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach, które staną przed samym panem prezydentem, zwłaszcza o ustawie o telewizji i radiofonii” – powiedział Jarosław Gowin, zapowiadając rozmowę z Andrzejem Dudą przy okazji odbioru aktu swojej dymisji z rządu.

NIE POGADAMY

„Z przyjemnością z panem porozmawiam, ale muszę wiedzieć, kogo do siebie zaproszę” – odpowiedział Duda. „Nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przede mną i odbiera dymisję człowiek, który chce realizować ten dobry program dla Polski, czy ktoś, kto postanowił zmienić front i pójść dalej w polityce z kimś innym”, dodał, wyrażając nadzieję, że niedawny wicepremier nie stanie się częścią „totalnej opozycji”.

ZNAJDZIEMY

Różne bywają drogi byłych wicepremierów. Janusz Piechociński np. zaleca chodzenie na grzyby. „WRESZCIE SĄ” – pisze na Twitterze, informując, że poranny wypad w podwarszawskie zagajniki przyniósł mu 139 średnich i małych koźlarzy czerwonych.

DOJDZIEMY

Spacerować można również po bruku. Na ulicach wielu miast odbyły się masowe protesty w obronie wolnych mediów, przez Kraków zaś przeszli tłumnie uczestnicy Marszu Równości.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]