Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.04.2021
Czyta się kilka minut
29 marca – 1 kwietnia
C

Człowiek

Policja zatrzymała Waldemara B., b. senatora PiS (w 2015 r. został zawieszony za antysemickie wypowiedzi), podejrzanego o znęcanie się nad psem; za ciągnięcie psa przez samochód grozi mu do 5 lat więzienia.

Zwierzę

„Pojęcie »prawa zwierząt« nie występuje w naukach prawnych. Jest ono związane jedynie ze sferą wyobrażeń ideologicznych” – powiedział „Naszemu Dziennikowi” wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski, zapowiadając weryfikację pod tym kątem podręczników szkolnych.

Konsultacja

„Patoreakcja”, nowy utwór rapera Maty, zawiera m.in. wulgarne drwiny z prezesa TVP Jarosława Kurskiego. W wywiadzie dla „Polityki” wykonawca przyznał, że konsultował treść utworu pod względem prawnym z ojcem, prof. Marcinem Matczakiem.

Komentarz

Nieco łagodniejszy w ocenie TVP jest Jarosław Gowin: krytyczny materiał na temat Pawła Borysa, szefa Polskiego Funduszu Rozwoju i bliskiego współpracownika premiera Morawieckiego, nazwał pseudodziennikarstwem.

Bez komentarza

Nowym członkiem zarządu przejętego przez Orlen koncernu Polska Press została Dorota Kania, bliska partii władzy dziennikarka, którą przed laty oskarżano o płatną protekcję w głośnej sprawie lobbysty Marka Dochnala.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]