Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

07.12.2020
Czyta się kilka minut
30 listopada – 6 grudnia
P

Pięknie

„Szlachetnie jest ginąć za Polskę, ale mało rozsądnie jest umierać po to, żeby przy okazji Polsce zaszkodzić. Praktyczne skutki weta będą takie: nie będzie budżetu, którego Polska jest największym beneficjentem, ani Funduszu Odbudowy” – powiedział wicepremier Gowin o stanowisku własnego rządu.

Zdrowo

Nie była to pierwsza wypowiedź wicepremiera sprawiająca kłopot własnemu obozowi politycznemu. Niespodziewaną decyzję rządu o otwarciu stoków narciarskich mimo pandemii Gowin wytłumaczył telefonicznymi naciskami ze strony znanego z zamiłowania do sportów zimowych prezydenta Dudy.

Słodko

À propos sprawiania kłopotów: Coca-Cola Poland zakończyła współpracę z agencją PR byłego rzecznika PiS Adama Hofmana po tym, jak OKO.press napisało, że w walce z podatkiem cukrowym firma ta proponowała koncernowi stworzenie farmy internetowych trolli i przeprowadzanie akcji dezinformacyjnych.

Bosko

„Jedyne, co liczy się w tym gmachu, niezawisłym od polityki, odpornym na wszelkie presje i naciski, jest Konstytucja RP, wiedza prawnicza i sumienia sędziów” – powiedziała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]