Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

26.04.2021
Czyta się kilka minut
20–26 kwietnia
U

UGODA

„Wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań Zjednoczonej Prawicy od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 21-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach” – czytamy w oświadczeniu po spotkaniu Kaczyński–Gowin–Ziobro. Ciekawe, czy przekonanie i wola wystarczą, by ostudzić emocje.

POZEW

Ciekawe również, czy pozew złożony przez agencję R4S i jej współwłaściciela Adama Hofmana (domagają się miliona złotych) przeciwko dziennikarzom „Gazety Wyborczej”, OKO.press i Fundacji Reporterów wywoła efekt mrożący i doprowadzi do powstrzymania publikacji na temat istniejącej wokół b. rzecznika PiS grupy biznesowej, która zdaniem pozwanych gęsto obsadziła spółki Skarbu Państwa. „Oświadczamy, że ani pozwy, ani groźby nasłania na nas upartyjnionej prokuratury nie zastraszą naszych dziennikarzy czy naszych redakcji” – piszą dziennikarze.

SĘDZIA

À propos upartyjnionej prokuratury: tzw. Izba Dyscyplinarna SN odrzuciła wniosek Prokuratury Krajowej, domagającej się zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie na przesłuchanie sędziego Igora Tulei.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]