Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.12.2019
Czyta się kilka minut
25 listopada – 1 grudnia
O

O sądach

Przed sądami w kilkudziesięciu miastach i przed Ministerstwem Sprawiedliwości protestowano po odwołaniu przez Zbigniewa Ziobrę olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna, który wcześniej zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

O klimacie

W kilkunastu miastach w Polsce odbyły się także młodzieżowe strajki klimatyczne, co miało jeszcze jeden dodatkowy walor: ruch na powietrzu. Z badań WHO wynika bowiem, że niemal 80 proc. nastolatków nie jest wystarczająco aktywnych fizycznie, w szczególności nie uprawia sportu w wymiarze zalecanym dla prawidłowego rozwoju.

O sporcie

Dyscyplinę sportu warto wybierać starannie. Kiedy w satyrycznej audycji TVP dyskutowano o pomyśle powstania w Szczecinie tęczowego ronda, a jeden z prowadzących zaproponował „pójście krok dalej” i zmianę nazwy miejscowego klubu piłkarskiego z Pogoni Szczecin na Pogoń Homo, „w obronie godności” szczecińskiego zespołu stanęli politycy PiS: Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker.

O niepiciu

Brak aktywności fizycznej uderza także w osoby starsze. W Milczu (woj. dolnośląskie) szef gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych zamiast pójść na spacer, postanowił wsiąść do samochodu i został zatrzymany przez policję, a po badaniu alkomatem okazało się, że miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]