Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.09.2019
Czyta się kilka minut
2 – 8 września
K

Kara boża

W Kowalu 34-letni mężczyzna próbował ukraść kościelne rynny, ale spadł z dachu i trafił do szpitala, gdzie stwierdzono, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie; oprócz kary, która dosięgła go z nieba, grozi mu jeszcze 5 lat więzienia.

Złote góry

Żadna kara nie spadła na polityków obiecujących złote góry podczas weekendowych konwencji. W tle tych najgłośniejszych, lider PSL obiecywał przedsiębiorcom wakacje od ZUS, a młodym rodzinom po 50 tys. zł na wkład własny przy zakupie mieszkania.

Długo źle

„Nie wytrzymam, muszę coś państwu opowiedzieć. Skoro uroczystość się już zakończyła, to tak już bardziej na wesoło” – mówił prezydent Duda na spotkaniu z funkcjonariuszami Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej, po czym opowiedział przydługą historię o finansowaniu policji, która wcale wesoła nie była.

Krótko nie lepiej

Oszczędniejszy w słowach był Jerzy Brzęczek, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, podczas przegranego meczu ze Słowenią. „Nie otrzymałem żadnych zadań. Trener powiedział tylko: Krystian, próbuj” – opowiedział o instrukcjach, jakie dostał od trenera, wchodzący z ławki rezerwowych Krystian Bielik.

Będzie co tłuc

Z informacji przetargowych na stronach Służby Ochrony Państwa wynika, że zamierza do końca roku wydać 7,2 mln zł na zakup nowych aut.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]