Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.07.2019
Czyta się kilka minut
25 czerwca – 1 lipca
S

SŁOWA

Jan Duda, profesor – prywatnie ojciec Andrzeja, prezydenta – udzielił wywiadu. Obok diagnoz socjologicznych („Twierdzę, że główną przyczyną rozwodów jest fakt, że można wziąć rozwód”), nieznanych faktów z życia syna („Bywa, że on się lubi zdenerwować, trzasnąć drzwiami, powiedzieć brzydkie słowo”), wypowiedział się w „Gazecie Krakowskiej” na temat kobiet: „Kryzys męskości wynika z przesadnej emancypacji (...) Wyemancypowane kobiety wpadły we własną pułapkę. Nie zostawiają miejsca dla mężczyzn. Tymczasem mężczyźni mają wrodzone skłonności do podejmowania trudnych wyzwań, wymagających dużego wysiłku (...)”.

SŁOWA

Wyrażoną po akademicku wizję pozycji kobiet ukonkretnił poseł PiS, a prywatnie mężczyzna – Andrzej Szlachta. Zaapelował w Sejmie do jednej z posłanek, by „takiego mentorskiego tonu nie stosowała, bo nawet to nie jest stosowne jako kobiecie” (składnia oryginalna).

SŁOWA

Koncepcję pożądanej hierarchii społecznej uzupełnił w TVN24 inny poseł PiS (prywatnie ojciec) Tadeusz Cymański. „Kiedyś przewijałem dziecko w pieluszce, wierzgało, wierzgało, mówię: »przestań«, nerwy puściły, dałem klapsa” – wyznał, biorąc w obronę rodziców, „którym zdarzy się czasem stracić panowanie”.

CZYNY

Na szczęście ubiegły tydzień upłynął obozowi władzy nie tylko na mówieniu, ale też na konkretnym działaniu. Rządowe służby prasowe ujawniły na Twitterze, iż premier „uczestniczy w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]