Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.03.2019
Czyta się kilka minut
4 – 10 marca
P

Powiało

Kilka tysięcy interwencji straży pożarnej i kilkaset tysięcy odbiorców bez prądu to efekt przechodzących nad Polską wichur i burz. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie w trakcie atmosferycznych wyładowań odbywała się konwencja PiS, podczas której Jarosław Kaczyński perorował na temat zagrożeń związanych z bardzo wczesną seksualizacją dzieci.

Zniknęło

À propos seksualizacji dzieci i zagrożeń: Rada Miasta Gdańska zdecydowała o zmianie nazwy skweru ks. Henryka Jankowskiego, odebraniu dawnemu kapelanowi Solidarności honorowego obywatelstwa miasta i likwidacji jego pomnika. Usunięcie tego ostatniego z przestrzeni miejskiej zajęło 15 minut.

Zabrakło

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował z kolei o wycofaniu z obrotu ziół do zaparzania z korzenia arcydzięgla, produkowanych przez Zakład Zielarski „Kawon-Hurt” Nowak Sp. J. Brak w sprzedaży popularnego leku na niestrawność, podobnie jak zawirowania pogodowe, tłumaczyć może niejedno z ubiegłotygodniowych zdarzeń.

Stuknęło

Dwóch kolejnych stłuczek z udziałem samochodów Służby Ochrony Państwa (na moście Łazienkowskim w Warszawie i na obwodnicy Krakowa) nie tłumaczymy brakiem jakichkolwiek leków. Nic nie pozbawi nas przekonania, że w służbie tej pracują najlepsi z najlepszych.

Polało

Jeszcze lepsi pracują tylko w „Wiadomościach” TVP. Ich krytyczny materiał o tym, że pełnoletnia prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz kupiła w sklepie butelkę wódki, odebraliśmy jako wielkie wołanie o trzeźwość. Wołanie do lustra.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]