Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.08.2018
Czyta się kilka minut
7–10 sierpnia
R

RZECZNICZKA

Sabina Zalewska została kandydatką PiS na Rzecznika Praw Dziecka. Wcześniej wsławiła się m.in. podważaniem sensu istnienia urzędu, do którego aspiruje, a także krytyką idei ochrony praw dziecka i zakazu kar cielesnych.

OBROŃCA

Rzecznikiem nowej rzecznik mógłby być Łukasz Warzecha, który w tygodniku „Do Rzeczy” napisał: „Karanie rodziców za dawanie (…) klapsów to jeden z żelaznych punktów lewicowej agendy. W istocie nie chodzi (…) tylko o klapsy, ale o rozmontowanie tradycyjnego modelu władzy rodzicielskiej”.

WIZJONER

Jak zrobić, by władzy tej było w Polsce więcej, poradził w Fakt24.pl Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Pytany, czy single mogą korzystać z Programu Mieszkanie Plus, powiedział, że „takie osoby powinny płacić »bykowe«, bo to by skłoniło ich do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by Mieszkanie Plus było przede wszystkim dla rodzin”.

SMOK

Trwa akcja KOD polegająca na zakładaniu koszulek z napisem „Konstytucja” postaciom z pomników. W ubiegłym tygodniu przebrany tak został gdański Neptun, wcześniej m.in. Lech Kaczyński, Fryderyk Chopin, a także postaci fikcyjne – Syrenka i Smok Wawelski.

WĄŻ

Postacią fikcyjną pozostaje warszawski pyton. Mimo odnalezienia drugiej w ciągu miesiąca wylinki węża, poszukiwania samego węża nie przyniosły efektów.

MISTRZ

Imponujący efekt – przysłaniający nawet sukcesy lekkoatletów na mistrzostwach Europy – osiągają starania mistrza Polski w piłce nożnej o przejście do historii. Legia Warszawa przegrała 1:2 z półamatorskim mistrzem Luksemburga, w którego składzie grają m.in.: ochroniarz, sprzedawca i specjalista ds. logistyki.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]