Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.08.2017
Czyta się kilka minut
7 – 11 sierpnia
J

Jak co miesiąc. 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami, 150 osób wylegitymowanych i zero zatrzymanych to bilans kolejnej, 88. już „miesięcznicy” katastrofy smoleńskiej, której na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie towarzyszyła kontrmanifestacja Obywateli RP. Jarosław Kaczyński, tradycyjnie deklarujący w przemówieniu, że prawda jest coraz bliżej, zapowiedział, że w ósmą rocznicę (czyli w 96. „miesięcznicę”; ofiar tragedii było właśnie 96) zakończy przemarsze przez Warszawę. À propos prawdy: p.o. przewodniczącego podkomisji smoleńskiej Kazimierz Nowaczyk ogłosił, że „fala destrukcyjna” zniszczyła skrzydło prezydenckiego tupolewa jeszcze przed zderzeniem samolotu z brzozą.

Zasłużeni dla edukacji. Małopolska kurator wystąpiła o odznaczenie Medalem Komisji Edukacji Narodowej autorów tzw. oprawy stadionowej meczu Legii Warszawa z FK Astana. Zajmująca całą trybunę instalacja przedstawiała niemieckiego żołnierza przystawiającego pistolet do głowy dziecka (skądinąd: to kadr z radzieckiego filmu wojennego) i podpis, że w czasie powstania warszawskiego Niemcy zabili 160 tys. ludzi, w tym wiele dzieci.

Łuk Pietrzaka. Na stulecie cudu nad Wisłą pośrodku płynącej przez stolicę rzeki powinien stanąć łuk triumfalny, mający upamiętnić zwycięstwo nad bolszewikami – zaproponował peerelowski satyryk, a ostatnio autorytet prawicy Jan Pietrzak.

Ogórki. Krystyna Pawłowicz napisała, że w sprawie uzyskania od Niemców reparacji wojennych powinni nas wesprzeć Donald Trump i „żydowskie kancelarie prawne”. Skarb państwa udzielił tracącej widzów TVP 800 mln zł pożyczki, a do szpitala w Sanoku wpełzła żmija zygzakowata.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]