Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

25.04.2022
Czyta się kilka minut
19–15 kwietnia
O

OSTROŻNOŚĆ

„Nie mogę zrobić czegoś, co wystawiłoby na ryzyko wyższe cele, jakimi są zakończenie wojny, rozejm albo przynajmniej korytarz humanitarny” – tak Franciszek tłumaczył swoją ostrożność wobec Putina i Rosji w rozmowie z argentyńskim dziennikiem „La Nación”.

SPRAWIEDLIWOŚĆ

„W imię dobra społeczeństwa najsłabsi i ofiary muszą zobaczyć, że ci zbrodniarze zostaną osądzeni” – tak kard. Dieudonné Nzapalainga skomentował rozpoczęcie procesu Specjalnego Trybunału Karnego w Republice Środkowoafrykańskiej (finansowanego przez ONZ, UE i USA), który sądzi trzy osoby odpowiadające za rzeź 46 cywilów.

BOHATERSTWO

„W świetle Ewangelii wszelki przejaw nienawiści i agresji, w tym antysemityzm, jest grzechem” – przypomniał bp Rafał Markowski w komunikacie z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Biskup od dialogu z judaizmem zaznaczył, że bohaterstwo Żydów po latach zaowocowało odrodzeniem narodu.

EPILOG

Watykan zakończył badanie zarzutów wobec byłego metropolity krakowskiego. „Analiza zebranej dokumentacji pozwoliła ocenić działania kard. Stanisława Dziwisza jako prawidłowe” – głosi lakoniczny komunikat.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]