Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

10.01.2022
Czyta się kilka minut
4–10 stycznia
R

ROCZNICA

Dwadzieścia lat temu (6 stycznia 2002 r.) dziennik „Boston Globe” opublikował pierwszy z serii artykułów ujawniających skalę ukrywania pedofilii wśród duchowieństwa. Wywołało to ostry kryzys, który zapoczątkował zmiany w Kościele katolickim.

ZMIANA

Po raz pierwszy świecki mężczyzna i zakonnica przedstawili streszczenie papieskiej katechezy podczas środowej audiencji ogólnej, zastępując tym samym księży z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Watykan zapowiedział, że będzie to stała praktyka.

LEDNICA

„Na krańce świata” – to hasło tegorocznego 26. Spotkania Młodych nad Lednicą, które odbędzie się 4 czerwca. Jednym z elementów spotkania będzie przejście młodych z zawiązanymi oczami przez tunel „zbudowany” z ludzi, symbolizujące nawrócenie św. Pawła.

KRYTYKA

Papieska Akademia Życia spotkała się z krytyką na Twitterze za negatywną wypowiedź na temat antyszczepionkowców. Jej rzecznik Fabrizio Mastrofini przyznał, że Akademia jest „najbardziej atakowaną instytucją w Watykanie”, ponieważ jest „jedyną, która reaguje na komentarze”. Inne watykańskie urzędy, choć obecne w mediach społecznościowych, zwykle nie angażują się w kontakt z odbiorcami.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]