Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

31.05.2021
Czyta się kilka minut
25–31 maja
VATICAN NEWS
L

LITURGIA

Po raz pierwszy w bazylice św. Piotra w kaplicy Europy w Grotach Watykańskich została odprawiona liturgia prawosławna (na zdjęciu). Zorganizował ją Bułgarski Kościół Prawosławny w ramach corocznej pielgrzymki do grobu św. Cyryla w rzymskiej bazylice św. Klemensa z okazji prawosławnej uroczystości świętych Cyryla i Metodego.

KARA

Zakaz uczestniczenia w celebracjach i spotkaniach publicznych oraz w zebraniach episkopatu, nakaz życia w duchu pokuty oraz nakaz wpłaty odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa – takie kary nałożył Watykan na bp. Tadeusza Rakoczego. Biskup senior diecezji bielsko-żywieckiej jest piątym polskim hierarchą ukaranym w związku z zaniedbaniami w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec osób małoletnich.

PROPOZYCJA

Debatę episkopatu z gronem osób z różnych środowisk zainteresowanych wyjściem Kościoła z kryzysu zaproponował dominikanin o. Adam Szustak podczas spotkania z abp. Stanisławem Gądeckim. Przewodniczący episkopatu zaprosił znanego rekolekcjonistę na rozmowę po tym, jak o. Szustak ostro skrytykował biskupów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]