Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.08.2020
Czyta się kilka minut
27 lipca – 2 sierpnia
U

Ubóstwo

„Nie głoście słowa w ogromnej obfitości, jeśli nie potraficie zobaczyć obok siebie człowieka chorego czy głodnego – wskazał abp Grzegorz Ryś w kazaniu wygłoszonym w Kaliszu. – Człowieka przychodzącego do ogrzewalni św. Brat Albert najpierw kazał karmić, potem szukał mu pracy, a dopiero potem zapraszał na rekolekcje”. Hierarcha podkreślił, że warunkiem miłosierdzia „jest pomaganie z ubóstwa, a nie z bogactwa”.

Powołania

„Zaczyna brakować księży” – powiedział bp Henryk Tomasik, zachęcając do modlitwy w intencji powołań. Przyznał, że są parafie bez pełnego składu personalnego. Ordynariusz radomski jest przekonany, że „tam, gdzie jest dużo modlitwy i ofiara, tam są powołania kapłańskie, zakonne i misyjne”, a kolejnym „wymiarem troski o powołania jest praca z młodzieżą”.

Apolityczność

Ks. Frank Pavone, amerykański działacz ­ pro-life, na polecenie władz kościelnych zrezygnował ze stanowiska w zespole doradczym „Katolicy za Trumpem”. Zapewnił, że nadal będzie popierał reelekcję, gdyż w jego opinii Demokraci stanowią zagrożenie dla „praw Kościoła” i „dobra wspólnego”. W kampanii 2016 r. Pavone nakręcił krytykujący Hillary Clinton film; w jednej ze scen na ołtarzu leżał abortowany płód.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]