Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

09.09.2019
Czyta się kilka minut
2 – 8 września
G

Głos rozsądku

„Nie ochronią emocjonalnego rozwoju dziecka protesty przeciw mniejszościowym manifestacjom, jeśli równocześnie dziecko nie będzie miało szans na wzrost i dojrzewanie w kochającej się rodzinie” – zauważył bp Damian Muskus. Krakowski biskup pomocniczy uczestniczył w fatimskim czuwaniu w Miejscu Piastowym koło Krosna.

Pamiątka po męczenniku

List luterańskiego biskupa Warszawy Juliusza Burschego, zamordowanego przez nazistów w Berlinie w 1942 r., trafił do Sanktuarium Nowych Męczenników w Rzymie, którym opiekuje się Wspólnota Sant’Egidio. Sanktuarium powstało z inicjatywy Jana Pawła II w bazylice św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej. Znajdują się w nim relikwie współczesnych męczenników z różnych denominacji chrześcijańskich.

Teolog proboszczem

Jeden z najciekawszych polskich teologów, ks. Grzegorz Strzelczyk, został proboszczem parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tychach. Nominację tę otrzymał 26 sierpnia. Ks. Strzelczyk nadal zajmować się będzie pracą na Wydziale Teologicznym UŚ oraz formacją kandydatów do diakonatu stałego.

Papież i jego krytycy

„To dla mnie zaszczyt, że Amerykanie mnie atakują” – powiedział Franciszek w drodze z Rzymu do Mozambiku francuskiemu dziennikarzowi Nicolasowi Senèze’emu. Wręczył on papieżowi swą książkę „Comment l’Amérique veut changer le pape” (Jak Ameryka chce zmienić papieża), poświęconą krytyce obecnego pontyfikatu przez konserwatywne środowiska katolickie w USA.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]