Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

11.06.2018
Czyta się kilka minut
5–11 czerwca
P

PRZED SZCZYTEM

Franciszek przed spotkaniem Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem: „Pragnę, aby do umiłowanego narodu koreańskiego dotarła moja szczególna myśl w duchu przyjaźni i modlitwy. Niech rozmowy, które odbędą się w Singapurze, przyczynią się do rozwoju pozytywnego podejścia, które zapewni pokojową przyszłość Półwyspowi Koreańskiemu i całemu światu. W tej intencji prośmy Matkę Bożą, Królową Korei, by wspierała te rozmowy”.

REKORD WIELKOŚCI

100-metrowy krzyż na 100-lecie odzyskania niepodległości ma stanąć w Wojkowie (woj. łódzkie). O pomyśle poinformował Karol Rajewski, burmistrz Błaszek: „Chcemy zbudować najwyższy w Polsce krzyż. Zostawimy po sobie dla następnych pokoleń znak wdzięczności, szacunku i pamięci” – czytamy w komunikacie. Media religijne podkreślają, że krzyż, jeśli powstanie, będzie trzy razy większy od świebodzińskiej figury Chrystusa, która mierzy 33 metry.

PACZKA W KONFESJONALE

Ksiądz z parafii Santa Maria alle Fornaci, niedaleko Watykanu, znalazł w konfesjonale podejrzaną paczkę. Na miejsce przyjechali karabinierzy, którzy po zabezpieczeniu kościoła otworzyli paczkę. W środku były dwie plastikowe torby, a w nich 36 tys. euro w gotówce. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

RANDKA PO KOŚCIELE

„W niedzielę o 20.00 odprawiam Mszę z kazaniem o związkach. Potem krótki kurs podrywu. Szybkie randki, by się poznać. I potem czas wokół kościoła, by pogłębić znajomość. Będzie pięknie” – tak na kolejną swoją inicjatywę zaprasza ks. Jacek Stryczek. To odpowiedź duchownego na dyskusje wokół „Amoris laetitia”. Duchowny akcję nazwał „Świętem singla”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]