Reklama

Kolęda dla czekających

Kolęda dla czekających

25.12.2016
Czyta się kilka minut
Zapraszamy do wysłuchania kolędy nagranej przez dziennikarzy i pracowników "Tygodnika Powszechnego".
S

Szanowne Czytelniczki, Szanowni Czytelnicy, niech Święta Bożego Narodzenia będą dla Was źródłem nieustającej radości i znakiem Jego bliskości. "Bóg się rodzi, moc truchleje".

Jak co roku, w Święta Bożego Narodzenia, redakcja "Tygodnika Powszechnego" przygotowała kolędę.

Zapraszamy do wysłuchania:

 

Wśród nocnej ciszy wieść w MSZ-cie
że przyjść do Polski ma Boże Dziecię
ponoć skromnie podróżuje
o gospodę rozpytuje
Bóg na tym świecie

jakże w gospodzie, jakże to w żłobie
w Polsce nie może Bóg być ubogi
toż to plama na narodzie
jeśli w biedzie się narodzi
ma przyjść jak człowiek

ach witaj zbawco na naszej ziemi
twojego głosu potrzebujemy
za pięć stówek i mieszkanie
Święta Panna z kolan wstanie
dary niesiemy

gdy przyjdzie Jezus z nieba nam dany
zrobim obchody między ziemiany
poprawimy boże plany
będzie Bóg uradowany
z tej dobrej zmiany

gdy do nas przyjdzie Pan nad Panami
koncelebrować wraz z biskupami
my w asyście oficjelów
podejmiemy na Wawelu
go przemowami

gdy moc truchleje Król idzie w chwale
my z chorągwiami zrobimy szpaler
i oddamy Bogu chwałę
by już nigdy nie był mały
Pan Bóg na miarę

i tak czekamy Ciebie o Boże
a tyś w uchodźczym utknął obozie
nieobjętyś Ty kwotami
więc będziecie z rodzicami
deportowani

Kolęda napisana, nagrana i zaśpiewana przez redakcję "Tygodnika Powszechnego" w 2016 roku. Tekst: Michał Kuźmiński. Muzyka: Aleksander Kardyś. Śpiew: redakcja "Tygodnika Powszechnego", Robert Kasprzycki. Produkcja: Michał Woźniak

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ale będziecie mieli przechlapane... Miłych Świąt, dla całej cudnej Załogi :) A Ty, Panie, jeszcze chwile poczekaj z paruzją (co za niewdzięczne słowo..), może sytuacja się ustabilizuje na tym podłym świecie. A potem będziemy śpiewać: Marana Tha!!

...religijności. Ale dużo w tym racji, gdyż naszej super-katolickości, to jeszcze sporo pogańskiej słomy z butów wyłazi...Dlatego wszelkie lęki, szczególnie teraz, znajdują swoje wcielenie-nie tylko Logos przyjmuje ciało, ale także Lęk i Imaginacja. Sam wcielam swoją ciemną stronę w "lewaka"...Ale dopóki nie ma Krzyża-Odkupienia i Nowego Przymierza, to potrzebny jest Azazel, na którego można zwalić wszystkie winy i mu łeb ukręcić(albo go wygnać gdzieś na pustynię). Możemy swoje naszczekiwanie na obcych, zza opłotków naszej wiarki usprawiedliwić tym, że ci, którzy w chrześcijaństwie są o wiele starsi niż my (Europa Zachodnia), zamienili przesłanie chrześcijańskiej misji na sybarycki dobrobyt. Teraz chcąc wrócić do tego przesłania, w ich szeregach jest ogromne zamieszanie. Ale wierzę,że znowu uformują składną kolumnę marszową, a my przyłączymy się do Drogi, a nie będziemy kontr-oszczekiwać przechodzące karawany.

Dziękuję Państwu Redaktorom za wspaniałą Kolędę (pięknie współgra z Kolędą śpiewaną przez Panią Magdę Umer i Grzegorz Turnaua). Dziękuję także za cotygodniowy TP. Życzę wytrwałości i odporności psychicznej. Pewno się przyda.

Piekne- tyle ukrytych talentow.Dobrze, ze jestescie. Gdzies czytalam, ze wielu ludzi chcialo byc bogami a tylko jeden Bog zechcial zostac czlowiekiem.Cos w tym jest.

Dla uzupełnienia Kolędy zaprezentowanej przez Redakcję, pozwalam sobie dać namiary na tę śpiewaną przez Magdę Umer i Grzegorz Turnaua: https://youtu.be/ZTq5U_AtwCk
Obrazek użytkownika Avina

Jak słychać, kolęda nie musi być pieśnią bożonarodzeniową, może być pieśnią polityczną.

Tandeta.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]