Reklama

Każda samotność boli

Każda samotność boli

24.03.2014
Czyta się kilka minut
– Bezrobocie młodych i samotność starych to największe z nieszczęść, które w tych latach dotykają świat – powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica”.
S

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” od lat prowadzi działalność wśród ludzi starszych, próbując zapobiegać ich poczuciu samotności i wyizolowaniu. Będąc wolontariuszką Stowarzyszenia, widzę jak rozległy i trudny jest to problem oraz jak cenna i owocna jest każda inicjatywa.
W październiku 2013 roku Stowarzyszenie uruchomiło Telefon Zaufania dla osób starszych. Jego mottem jest „Troska i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę”. W ciągu czterech pierwszych miesięcy dyżuranci Telefonu przeprowadzili ok. 200 rozmów. I choć początkowo Telefon miał mieć skalę lokalną – ograniczoną do Mazowsza – dziś możemy się pochwalić telefonami od seniorów z całej Polski. Tematyka rozmów to przede wszystkim wsparcie w chorobie, radzenie w poczuciu osamotnienia i bezradności. To też informowanie o inicjatywach na rzecz seniorów i zachęcanie do udziału w nich. Zdarzyły się też...

1636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]