Reklama

Idźcie za ciosem

Idźcie za ciosem

29.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 42/12
P

Podział w polskim katolicyzmie i Kościele jest faktem. Jednak istotą podziału jest to, że jedna ze stron upolityczniając i ideologizując wiarę religijną oraz głosząc jawnie wprost fanatyczną nienawiść do swoich adwersarzy, odchodzi ewidentnie od Litery i Ducha Ewangelii, a więc ociera się o herezję, a nawet – wg mnie – już jest herezją. Strona ta promuje obcą autentycznemu chrześcijaństwu regułę, iż „cel uświęca środki”.

Arcypasterze i pasterze Kościoła w Polsce nie reagują na tę herezję, a co poniektórzy jej przytakują publicznie, siejąc zgorszenie wśród wierzących i niewierzących, zamiast starać się sprowadzić zbłąkane owce Rydzyka i jego samego na właściwą, ewangeliczną drogę. I to jest dopiero skandal!

Rezultat: utożsamienie w oczach opinii publicznej (zwłaszcza przez młodzież i osoby indyferentne religijnie) Kościoła i katolickości z radiomaryjnością. Czyli z...

2046

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]