Reklama

Ładowanie...

Idźcie za ciosem

29.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 42/12
P

Podział w polskim katolicyzmie i Kościele jest faktem. Jednak istotą podziału jest to, że jedna ze stron upolityczniając i ideologizując wiarę religijną oraz głosząc jawnie wprost fanatyczną nienawiść do swoich adwersarzy, odchodzi ewidentnie od Litery i Ducha Ewangelii, a więc ociera się o herezję, a nawet – wg mnie – już jest herezją. Strona ta promuje obcą autentycznemu chrześcijaństwu regułę, iż „cel uświęca środki”.

Arcypasterze i pasterze Kościoła w Polsce nie reagują na tę herezję, a co poniektórzy jej przytakują publicznie, siejąc zgorszenie wśród wierzących i niewierzących, zamiast starać się sprowadzić zbłąkane owce Rydzyka i jego samego na właściwą, ewangeliczną drogę. I to jest dopiero skandal!

Rezultat: utożsamienie w oczach opinii publicznej (zwłaszcza przez młodzież i osoby indyferentne religijnie) Kościoła i katolickości z radiomaryjnością. Czyli z...

2046

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]