Reklama

Ładowanie...

Gombrowicz 2004

09.05.2004
Czyta się kilka minut
Przed jakimi wyzwaniami stawia nas dziś Gombrowicz? Może już zwietrzały jego trucizny? Czy pomaga nam żyć życiem nie ułatwionym, czy potrzebujemy go jak Mojżesza, by nas z Formy Polskiej wyprowadził? Być może zbliża się chwila, kiedy trzeba nam zapomnieć o Formie Świętej a Przeklętej oraz Kościele międzyludzkim i czytać Gombrowicza inaczej?.
W

W :

Jerzy JARZĘBSKI, Janusz MARGAŃSKI, Michał Paweł MARKOWSKI: Czarny nurt Gombrowicza

Czesław MIŁOSZ: Anachronizm bycia Polakiem

Stefan CHWIN: Nie być sobą

Małgorzata DZIEWULSKA: Inny "Ślub"

Łukasz DREWNIAK: Fuś-kana-lija!

Witold BOBIŃSKI: "Ferdydurke" w szkole

Twarz pod maską - rozmowa z Francesco M. CATALUCCIO

Gombrowicz - alfabet subiektywny

Gombrowicz w księgarni

388

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]