Reklama

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie...

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie...

03.07.2007
Czyta się kilka minut
Fot. GRZEGORZ KOZAKIEWICZ
o

odbył się w dniach 23 czerwca - 1 lipca poraz 17. Objął tym razem ponad 200 wydarzeń: koncertów, warsztatów, wystaw i wykładów. Kanadyjski zespół Beyond the Pale interpretował w duchu klezmerskim muzykę Mozarta, trębaczowi Frankowi Londonowi w realizacji tegorocznego projektu "Carnival Conspiracy" towarzyszyła polska grupa perkusyjna Ritmodelia, po raz pierwszy połączono muzykę żydowską i argentyńską, wystąpili krakowianie: Kroke i Bester Quartet. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także wybitny pisarz izraelski Aharon Appelfeld oraz drohobyczanin, ostatni żyjący uczeń Bruno Schulza, Alfred Schreyer.

647

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]