Reklama

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie...

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie...

03.07.2007
Czyta się kilka minut
Fot. GRZEGORZ KOZAKIEWICZ
o

odbył się w dniach 23 czerwca - 1 lipca poraz 17. Objął tym razem ponad 200 wydarzeń: koncertów, warsztatów, wystaw i wykładów. Kanadyjski zespół Beyond the Pale interpretował w duchu klezmerskim muzykę Mozarta, trębaczowi Frankowi Londonowi w realizacji tegorocznego projektu "Carnival Conspiracy" towarzyszyła polska grupa perkusyjna Ritmodelia, po raz pierwszy połączono muzykę żydowską i argentyńską, wystąpili krakowianie: Kroke i Bester Quartet. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także wybitny pisarz izraelski Aharon Appelfeld oraz drohobyczanin, ostatni żyjący uczeń Bruno Schulza, Alfred Schreyer.

647

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]