Reklama

„Czy nie jest to cieśla, syn Marii?”

„Czy nie jest to cieśla, syn Marii?”

06.07.2003
Czyta się kilka minut
A

Ale oni na innego Mesjasza czekali. Bez ojca, bez matki, bez miejsca urodzenia, nietykalnego, niebiańskiego. Na takiego, który by wyprowadził naród izraelski z niewoli. Zbudował państwo Boże. Aby to był kraj mlekiem i miodem płynący, wyniesiony nad inne kraje aż pod samo niebo.

A Tego przecież znali. Znali Jego Matkę, Jego braci i siostry. Wiedzieli, kim był. Nie było w Jego życiu nic tajemniczego, nic nadprzyrodzonego. Przecież nie uczynił żadnego znaku z nieba. A to, że uzdrawiał? Są rozmaici uzdrowiciele. A zresztą, kto wie, jak to tam było. I nic nadzwyczajnego nie głosił. Tylko prawdę o Bogu-Miłości, która z założenia jest podejrzana.

Czy i my podobnie nie myślimy o Jezusie?

KS. M.M.


CZYTANIA LITURGICZNE (6-13 VII)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA: Ez 2, 2-5; Ps 123; 2 Kor 12, 7-10; Mk 6, 1-6;

PONIEDZIAŁEK: Rdz 28, 10-22a; Ps 91; Mt 9, 18-26...

1262

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]