Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

„Czy nie jest to cieśla, syn Marii?”

„Czy nie jest to cieśla, syn Marii?”

06.07.2003
Czyta się kilka minut
A

Ale oni na innego Mesjasza czekali. Bez ojca, bez matki, bez miejsca urodzenia, nietykalnego, niebiańskiego. Na takiego, który by wyprowadził naród izraelski z niewoli. Zbudował państwo Boże. Aby to był kraj mlekiem i miodem płynący, wyniesiony nad inne kraje aż pod samo niebo.

A Tego przecież znali. Znali Jego Matkę, Jego braci i siostry. Wiedzieli, kim był. Nie było w Jego życiu nic tajemniczego, nic nadprzyrodzonego. Przecież nie uczynił żadnego znaku z nieba. A to, że uzdrawiał? Są rozmaici uzdrowiciele. A zresztą, kto wie, jak to tam było. I nic nadzwyczajnego nie głosił. Tylko prawdę o Bogu-Miłości, która z założenia jest podejrzana.

Czy i my podobnie nie myślimy o Jezusie?

KS. M.M.


CZYTANIA LITURGICZNE (6-13 VII)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA: Ez 2, 2-5; Ps 123; 2 Kor 12, 7-10; Mk 6, 1-6;

PONIEDZIAŁEK: Rdz 28, 10-22a; Ps 91; Mt 9, 18-26...

1262

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]