Reklama

Co myślą klerycy?

Co myślą klerycy?

21.05.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 19/2013
P

Przeczytałem z zainteresowaniem blok materiałów na temat seminarzystów. W reportażu red. Błażeja Strzelczyka zabrakło mi wzmianki poświęconej kształtowaniu poglądów i wrażliwości społecznej młodych kleryków. Przed wiekami mój polonista w czwartej klasie gimnazjum (starego typu) powiadał: „Panowie, każdy, kto chce być inteligentem, musi czytać przynajmniej jeden tygodnik społeczno-kulturalny”.
Chciałbym więc wiedzieć nie tylko, jakie książki czytają klerycy, ale też jaką prasę: „Gazetę Polską”, „Rycerza Niepokalanej” i „Niedzielę”, czy też np. „Tygodnik” (którego nie spotkasz w przykościelnym kolportażu), a może nawet „Gazetę Wyborczą”. I z kim rozmawiają na temat przeczytanych artykułów. Obserwuję poglądy młodych wikarych zmieniających się w mojej parafii od kilkunastu lat i niestety w większości nie są to otwarci na świat katolicy – radośni, wierzący i świadomi wyzwań.

968

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]