Reklama

Ładowanie...

Chłopiec przedwojenny

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Starszy Pan gości Młodszego, czyli z Jeremim Przyborą rozmawia Grzegorz Turnau
G

GRZEGORZ TURNAU: - "Żarty, dowcipy, zabawne sformułowania podpowiada humoryście głos nie wiadomo przez kogo wydany, nie wiadomo skąd pochodzący. (...) Poczucie humoru jest jedyną godną odpowiedzią na pułapkę istnienia, na okrucieństwo losu, na upokorzenia, którymi on człowieka poniża" - napisał Pan w II tomie "Memuarów". Zawsze miałem wrażenie, że ów "głos humoru" najczęściej odzywa się w ludziach głęboko smutnych. Czy Pan uważa się za człowieka wielkiego smutku?

JEREMI PRZYBORA: - Wie Pan, że to nawet nieźle napisane - to, co Pan zacytował... Ja nie zajrzałem do “Memuarów" od czasu oddania ich do druku. Z obawy, że nie zachwyci mnie zawartość tych ksiąg. A to mi ładnie zabrzmiało. Dumnie nawet. Miłe zaskoczenie. Natomiast człowiekiem wielkiego smutku raczej nie byłem. Przeciwnie - byłem człowiekiem wielkiej pogody ducha. Tak mi się przynajmniej wydaje. No,...

35605

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]