Reklama

Ładowanie...

Boska matka

26.09.2016
Czyta się kilka minut
Chciałabym, żebyśmy po śmierci byli razem, tak jak teraz na ziemi. Ale jak dzieci i wnuki nie będą chodziły do kościoła, to się nie uda. Mam nadzieję, że śmierć moja zjednoczy ich przy ołtarzu.
Fot. Roberto Machado Noa / GETTY IMAGES
M

MODLITWA PORANNA
Panie, w ciszy budzącego się dnia przychodzę Cię błagać o pokój, o mądrość, o siłę.
Chcę patrzeć dziś na świat oczami przepełnionymi miłością; być cierpliwą, wyrozumiałą, cichą i mądrą; patrzeć ponad to, co jest tylko pozorem; widzieć Twoje dzieci tak, jak Ty sam je widzisz, i dostrzegać w nich to, co dobre.

Daj mi taką życzliwość i radość, by wszyscy, którzy się ze mną stykają, odczuli Twoją obecność. Bym była dla nich chlebem, jak Ty jesteś dla mnie dnia każdego.

Stoły ustawione w wielkim kręgu wokół kościoła. Na drewnianych blatach powiewają śnieżnobiałe obrusy. Oślepiają oczy, odbijając promienie majowego słońca. Wszyscy patrzą na pierwszokomunijne dzieci – zajadające bułki z masłem, popijające łapczywie kakaem. To najpiękniejsze wspomnienie Janki. Dzień, w którym przyjęła do swojego serca Pana Jezusa.

...

17755

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]