Reklama

Boska matka

Boska matka

26.09.2016
Czyta się kilka minut
Chciałabym, żebyśmy po śmierci byli razem, tak jak teraz na ziemi. Ale jak dzieci i wnuki nie będą chodziły do kościoła, to się nie uda. Mam nadzieję, że śmierć moja zjednoczy ich przy ołtarzu.
Fot. Roberto Machado Noa / GETTY IMAGES
M

MODLITWA PORANNA
Panie, w ciszy budzącego się dnia przychodzę Cię błagać o pokój, o mądrość, o siłę.
Chcę patrzeć dziś na świat oczami przepełnionymi miłością; być cierpliwą, wyrozumiałą, cichą i mądrą; patrzeć ponad to, co jest tylko pozorem; widzieć Twoje dzieci tak, jak Ty sam je widzisz, i dostrzegać w nich to, co dobre.

Daj mi taką życzliwość i radość, by wszyscy, którzy się ze mną stykają, odczuli Twoją obecność. Bym była dla nich chlebem, jak Ty jesteś dla mnie dnia każdego.

Stoły ustawione w wielkim kręgu wokół kościoła. Na drewnianych blatach powiewają śnieżnobiałe obrusy. Oślepiają oczy, odbijając promienie majowego słońca. Wszyscy patrzą na pierwszokomunijne dzieci – zajadające bułki z masłem, popijające łapczywie kakaem. To najpiękniejsze wspomnienie Janki. Dzień, w którym przyjęła do swojego serca Pana Jezusa.

...

17755

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]