Reklama

Bez kapitulacji

Bez kapitulacji

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Co urzeka mnie w ks. Adamie Bonieckim, co sprawia, że jest dla mnie człowiekiem wyjątkowym?
T

To, że słyszy i potrafi zobaczyć i wydobyć z drugiego człowieka rzeczy dobre, ważne i godne usłyszenia. To, że jego słowa docierają do mnie prosto i celnie, bo są świadectwem postawy wobec Boga i człowieka tak prawdziwej, że niewymagającej żadnej dodatkowej oprawy – wystarczy, że są powiedziane. Próbuję zobaczyć wykluczenie ks. Bonieckiego z mediów jako rodzaj woli, zrządzenia, które pozwoliło wielu z nas na „odkrycie” jego myśli, zmobilizowało do reakcji, jak i w konsekwencji do wsłuchania się we własną wiarę, siebie samego i innych, i tam odnajdywania prawdy. Czy to nie ewangeliczne „tracenie by zyskać”?

Zabrakło głosu ks. Bonieckiego w medialnej debacie publicznej, ale dalej „ma głos w moim domu” i tak daleko, jak go ze sobą wezmę.

Nie pozwalając „odsuwać ludzi uczciwych i myślących” od siebie, ani też „siać zamętu i poczucia niesprawiedliwości” w sobie (cyt. „Listy...

1513

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]