Reklama

Ładowanie...

9 - 13 października 2011

04.10.2011
Czyta się kilka minut
Niedziela z... Tadeuszem Różewiczem
B

Blok programowy, Polska 2011, TVP Kultura, niedziela 9 X, od 17.10

W dniu 90. urodzin znakomitego poety i dramatopisarza TVP Kultura przybliży jego twórczość. Będzie dyskusja w studiu, a także dokument "Poeta emeritus" Andrzeja Sapiji, spektakl "Cztery wiersze i jeden poemat" Jerzego Krysiaka, film fabularny "Drzwi w murze" Stanisława Różewicza, którego współscenarzystą był sam jubilat, oraz koncert "Różewicz audytywnie".

Piosenka i życie

Dokumentalny, reż. Rafael Lewandowski, Polska 2006, Planete, niedziela 9 X, 20.45

Reżyser filmu "Kret" od lat interesuje się wpływem komunistycznego dziedzictwa na młode pokolenie Polaków. Przed swoim fabularnym debiutem nakręcił dokument, w którym wypowiadają się dzieci znanych działaczy Solidarności, będące jej rówieśnikami. Wychowany we Francji reżyser,...

2020

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]