Reklama

6-12 XII

02.12.2008
Czyta się kilka minut
John Adams
S

Serial historyczny, reż. Tom Hooper, USA 2008, HBO 2, sobota 6 XII, 20.00, poniedziałek 8 XII, 22.00

Nagrodzony aż 13 nagrodami Emmy miniserial to jedno z największych i najbardziej udanych przedsięwzięć w historii amerykańskiej telewizji. Siedmioodcinkowa produkcja kanału HBO opowiadająca o pierwszym półwieczu Stanów Zjednoczonych zgromadziła na planie tak świetnych aktorów jak Paul Giamatti (w roli tytułowej), Laura Linney czy Tom Wilkinson. Film imponuje nie tylko realizacyjnym rozmachem, ale i trzeźwym, momentami wręcz gorzkim spojrzeniem na amerykańską przeszłość, a pośrednio - teraźniejszość.

Spalony

Dokumentalny, reż. Irek Dobrowolski, Polska 2008, Canal+, poniedziałek 8 XII, 21.00

Reżyser "Portrecisty", głośnego dokumentu o fotografie z Auschwitz, tym razem sportretował Jacka Wilewskiego...

2050

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]