Reklama

4 - 6 września 2010

4 - 6 września 2010

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Terra
A

Animowany, reż. Aristomenis Tsirbas, USA 2009, HBO, sobota 4 IX, 18.55, środa 8 IX, 12.30

Nawet dzieci powinny wiedzieć, że nie żyjemy na świecie najlepszym z możliwych. Mówi o tym futurystyczna baśń wyprodukowana z myślą o małych i dużych, a rozgrywająca się na odległej planecie, która walczyć musi z zakusami ekspansywnych Ziemian. Muzykę do filmu skomponował coraz bardziej ceniony za oceanem Abel Korzeniowski, zaś główna bohaterka przemawia do nas głosem Marii Peszek.

Zapętlenia

Dokumentalny, reż. Timo Novotny, Austria 2006, Planete, sobota 4 IX, 22.45

Na początku było "Megacities", dokumentalna wizja współczesnej metropolii autorstwa Michaela Glawoggera, znanego u nas ze "Śmierci człowieka pracy". Dekadę później jego bliski współpracownik zebrał i zmontował na nowo materiały filmowe kręcone w...

2107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]