Reklama

37/08

37/08

09.09.2008
Czyta się kilka minut
Opowieści taboru cygańskiego
D

Dokument muzyczny,

reż. Jasmine Dellal,

USA 2006, TVP Kultura, sobota 13 IX, 11.00

Taraf de Ha?douks i Fanfare CiocĂrlia z Rumunii, Esma Redžepova z Macedonii, Maharaja z Indii, Antonio El Pipa z Andaluzji - najwybitniejsi artyści cygańscy z różnych stron świata spotkali się w USA, by odbyć jedyną w swoim rodzaju trasę koncertową. Wspólne muzykowanie stało się dla przybyszów z bardzo odmiennych kultur okazją do wzajemnego poznania. Zaś nam pozwala przyjrzeć się z bliska bogactwu i różnorodności romskiej diaspory.

Sztandar chwały

Wojenny,

reż. Clint Eastwood,

USA 2006, Cinemax,

sobota 13 IX, 20.00

Gorzkie spojrzenie na epizod z końca II wojny światowej na Pacyfiku. Triumfalne zatknięcie amerykańskiej flagi na szczycie góry Suribachi...

1963

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]