Reklama

31 stycznia - 7 lutego

31 stycznia - 7 lutego

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Cień świętej księgi
D

Dokumentalny, reż. Arto Halonen, Finlandia 2007, Planete, poniedziałek 2 II, 20.45

Pomimo doświadczeń totalitaryzmu świat nadal toleruje satrapów. Tak było przynajmniej ze zmarłym przed dwoma laty Saparmuratem Nijazowem, zwanym Turkmenbaszą. Film z reporterską dociekliwością analizuje postawę zachodnich koncernów, które nie tylko przymykały oko na łamanie praw człowieka w obfitującym w naturalne bogactwa Turkmenistanie, ale wręcz bezwstydnie schlebiały jego przywódcy.

W górę Jangcy

Dokumentalny, reż. Yung Chang, Kanada 2007, TVP 1, wtorek 3 II, 23.05

W jednym z najbardziej wnikliwych obrazów współczesnych Chin przyglądamy się, w jaki sposób budowanie gospodarczej potęgi odbija się na życiu zwykłych ludzi. I jak niewiele ono znaczy w obliczu podejmowanych "na górze" decyzji. Starzy ludzie...

2010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]