Reklama

31 stycznia - 7 lutego

31 stycznia - 7 lutego

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Cień świętej księgi
D

Dokumentalny, reż. Arto Halonen, Finlandia 2007, Planete, poniedziałek 2 II, 20.45

Pomimo doświadczeń totalitaryzmu świat nadal toleruje satrapów. Tak było przynajmniej ze zmarłym przed dwoma laty Saparmuratem Nijazowem, zwanym Turkmenbaszą. Film z reporterską dociekliwością analizuje postawę zachodnich koncernów, które nie tylko przymykały oko na łamanie praw człowieka w obfitującym w naturalne bogactwa Turkmenistanie, ale wręcz bezwstydnie schlebiały jego przywódcy.

W górę Jangcy

Dokumentalny, reż. Yung Chang, Kanada 2007, TVP 1, wtorek 3 II, 23.05

W jednym z najbardziej wnikliwych obrazów współczesnych Chin przyglądamy się, w jaki sposób budowanie gospodarczej potęgi odbija się na życiu zwykłych ludzi. I jak niewiele ono znaczy w obliczu podejmowanych "na górze" decyzji. Starzy ludzie...

2010

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]