Reklama

25 lutego - 3 marca

25 lutego - 3 marca

24.02.2009
Czyta się kilka minut
Persepolis
A

Animowany, reż. Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud, Francja/USA 2007, Canal +, sobota 28 II, 21.40

Film Marjane Satrapi przekona wszystkich tych, którzy wątpiliby, czy komiks i film animowany są w stanie udźwignąć poważną tematykę historyczną, a tym bardziej związany z nią ciężar intymnych przeżyć. Młodej emigrantce z Iranu to się udało. Finezyjną kreską naszkicowała własną autobiografię, która jest także opowieścią o rewolucji islamskiej widzianej oczami dziecka i o gorzkim spotkaniu Iranki z Europą.

Mój Nikifor

Biograficzny, reż. Krzysztof Krauze, Polska 2004, TVP 1, niedziela 1 III, 22.55

Zamiast życiorysu łemkowskiego artysty-naturszczyka twórcy filmu proponują nieco inne spojrzenia na Epifaniusza Drewniaka zwanego Nikiforem Krynickim. Jego postać widzimy oczyma najwierniejszego z przyjaciół...

1973

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]