Reklama

21/08

21/08

19.05.2008
Czyta się kilka minut
Rycerz
F

Fantasy, reż.: Lech Majewski, Polska 1980, Kino Polska, niedziela 25 V, 21.20

"To, co nie wychodziło w Polsce, za granicą okazało się sukcesem" - mówił w wywiadzie reżyser Lech Majewski. Jego debiutancki film, osadzony w średniowieczu poemat symboliczny, doczekał się nawet wersji teatralnej w londyńskim National Theatre. Dziś warto przyjrzeć się pierwszym krokom twórcy, który działając na granicy różnych dziedzin sztuki nieustannie wymyka się klasyfikacjom i podąża konsekwentnie swoją drogą.

Tristram Shandy - wielka bujda

Komedia, reż.: Michael Winterbottom, Wielka Brytania 2005, Canal +, wtorek 27 V, 21.00

Laurence Sterne, XVIII-wieczny pisarz eksperymentator, pewnie byłby zadowolony z takiej adaptacji swego dzieła. Przenosząc na ekran "powieść niemożliwą", brytyjski reżyser zastosował...

2177

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]