Reklama

Ładowanie...

18 - 22 lipca 2010

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Niedziela z... piłkarzem
B

Blok programowy, TVP Kultura, niedziela 18 VII, od 17.05

Ledwie ostygły mundialowe emocje, a już czeka nas przegląd polskich filmów o tematyce piłkarskiej, w tym "Niedziela Barabasza" Janusza Kondratiuka, "Pięć minut przed gwizdkiem", a także dokument o Kazimierzu Deynie i o dzisiejszych polskich piłkarzach. Na koniec w ramach Studia Alternatywnego odbędzie się dyskusja z udziałem m.in. Andy Rottenberg o związkach sportu i sztuki.

Miasto ślepców

Dramat, reż. Fernando Meirelles, Kanada/Brazylia/Japonia 2008, HBO, niedziela 18 VII, 20.10

Z mieszanymi uczuciami przyjęta została filmowa adaptacja powieści zmarłego niedawno noblisty. Zarzucano jej zbytnią brutalność, a zarazem powierzchowność w przenoszeniu na ekran alegorycznej prozy Saramago. Apokaliptyczną wizję miasta ogarniętego epidemią ślepoty...

2037

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]