Reklama

18 - 20 kwietnia 2011

18 - 20 kwietnia 2011

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu
T

Teatr TV, reż. Janusz Dymek, Polska 2010, TVP 1, poniedziałek 18 IV, 22.05

"Prawdziwym bohaterem tego spektaklu jest informacja - a właściwie jej brak" - tak twórcy przedstawienia podsumowują "Czarnobyl". Powracając do kwietniowych dni 1986 roku, prezentują różne postawy - dziennikarzy, naukowców, partyjnych oficjeli - które miały znaczący wpływ na życie i zdrowie tysięcy obywateli. W rolach głównych m.in. Zbigniew Zamachowski, Anna Radwan, Urszula Grabowska.

Lekcje rosyjskiego

Dokumentalny, reż. Olga Konskaja, Andriej Niekrasow, Gruzja/Norwegia/Rosja 2009, Canal+, poniedziałek 18 IV, 22.35

Co tak naprawdę wydarzyło się w sierpniu 2008 roku między Gruzją i Rosją? Czy jest możliwa obiektywna ocena konfliktu o Osetię Południową? Dwoje rosyjskich dokumentalistów dotarło wówczas z kamerami w sam...

2017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]