Reklama

Zobowiązanie wolności

Zobowiązanie wolności

24.08.2003
Czyta się kilka minut
W październiku w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie rozpoczną się roczne studia podyplomowe, poświęcone życiu i myśli Jana Pawła II. W przyszłości powstanie także naukowy ośrodek badań nad pontyfikatem.
-

- Środowisko lubelskie jest spadkobiercą i kontynuatorem myśli Jana Pawła II w sensie materialnym. Tam systematycznie publikuje się i komentuje jego teksty - mówi Janusz Poniewierski, autor programu “studiów papieskich". - Kraków dziedziczy szczególny klimat wolności, który istnieje w tym mieście i w Kościele krakowskim w dużej mierze dzięki Karolowi Wojtyle. Gdyby nie on, nie byłoby zapewne Papieskiej Akademii Teologicznej, nie byłoby też pewnego rodzaju uprawiania filozofii.

Jarosław Gowin, rektor uczelni, dodaje: - W pewnym sensie nie byłoby także patrona naszej szkoły, ks. Józefa Tischnera. Otwarcie kierunku “papieskiego" wydaje mi się więc czymś naturalnym. Jest to zresztą szkoła stworzona przez środowisko “Znaku", z którym Karol Wojtyła, m.in. poprzez publikacje w “Tygodniku Powszechnym"

i miesięczniku “Znak" był szczególnie związany....

3784

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]