Reklama

Zbiórka leków dla EuroMajdanu

Zbiórka leków dla EuroMajdanu

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Problemy zdrowotne, dotykające protestujących w Kijowie, to przykra codzienność.
I

Ich źródłem są trudne warunki pogodowe, a także akty przemocy, których ofiarami padają demonstranci. Fundacja Otwarty Dialog, we współpracy z Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej w Drohobyczu, ogłasza zbiórkę leków, aby pomóc uczestnikom protestów na Ukrainie.
Od ponad miesiąca trwają kijowskie protesty zwolenników integracji europejskiej na Ukrainie. Uczestnicy EuroMajdanu stoją na mrozie przez wiele godzin, manifestując swój opór przeciwko decyzji prezydenta Janukowycza o zawieszeniu rozmów z Unią Europejską, dotyczących podpisania umowy stowarzyszeniowej.
Niestety, pokojowym protestom towarzyszą liczne akty przemocy, zarówno ze strony specjalnych jednostek milicji, jak i tzw. nieznanych sprawców. Częstymi ofiarami pobić są dziennikarze. Obecnie uczestnikom EuroMajdanu potrzebna jest pomoc materialna, zwłaszcza produkty medyczne:...

1685

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]